Pozitivní pravidla

2. září 2012 v 16:00 |  Rady do života

1. Raduj se z každé maličkostí všedního dne - hledej něco pozitivního i tam, kde to obyčejně přehlížíš.

2. Najdi si čas na malou relaxaci nebo meditaci - přinutí tě to zastavit se a regenerovat síly, odpoutat se na chvíli od problémů, uvolnit se.

3. Zasni se a připomeň si příjemné situace (ať už skutečné nebo si je prostě vymysli) - příjemné vzpomínky pozitivní emoce vyvolávají, a kde je pozitivní emoce,není místo pro negativní.

4. Buď aktivní, ale nespěchej (!) - věnuj se aktivitě, která ti udělá radost a přináší pocit zadostiučinění.

5. Jednej smysluplně, pomůže ti to překonat nesnáze či případný neúspěch. Rychleji se s nimi vyrovnáš a budeš mít sílu pokračovat.

6. Svět je takový, jaký ho vidíš - zkus vidět situace do nichž se dostaneš jako pozitivní zkušenost. Odnauč se některé situace automaticky označovat jako špatné, nepříjemné nebo neutrální a nezajímavé.

7. Pamatuj na zdravou výživu a očistu těla. Nesprávná výživa je většinou příčinou mnoha nemocí. Choroby tak do člověka "vstupují ústy" a zbytky závadné potravy postupně otravují organismus do té míry, že po letech nějaký jeho orgán již nedokáže plnit svou funkci a přichází nemoc (to jsem si přečetla! Něco na tom asi bude).

8. Uvolni stres a napětí. Stres dlouhodobě a neúměrně zatěžuje organismus. (I když v menší míře může být prý dokonce příjemný (?), nevím dávám to k případné diskusi.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vehanna vehanna | Web | 24. listopadu 2012 v 10:09 | Reagovat

Opravdu krásné počtení... pro mne určitě.
Nic se neděje náhodou, právě v tuto chvíli jsem si všechna ta slova měla připomenout a znovu více uvědomit jejich obsah.

Přeji nádherný den s úsměvem nejen na rtech, ale především v duši.-)
S "děkuji", V.-)

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 12:51 | Reagovat

[1]:  Potěšila jsi mne. I já děkuji Tobě. Krásný den. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama