Trochu pravdy o tom co jíme...nebo nejíme?

18. července 2013 v 5:00 |  Zdraví
Přišlo mi mailem, tak se s vámi podělím:

Není vtip....i když by bylo lepší aby byl... hledala jsem firmu,která by nám vozila do práce obědy... a na jedněch stránkách našla toto.Je tam toho víc, tak v odkazu-levé menu

Trochu pravdy o tom co jíme...nebo nejíme?
"Nechci Vám brát iluze, ale ...... Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech,je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které obsahují prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví.
Do roku 1994 platily v Československu ještě z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd.
Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle. Potraviny jsou dnes samá náhražka.

Například následující :

Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým).

Mléko, které je nápadně podobné emulzi na chlazení obráběcích nožů, se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to!

Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy.Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to!

Sýry nejsou sýry, ale náhražky, v nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby.

Zmrzliny či šlehačka, ty se též nepotkaly s mlékem, dělá se to všechno z umělých náhražek.I v dražších zmrzlinách, které jsou deklarovány, jako mléčné či dokonce smetanové, je pouze odstředěné mléko a zmrzlina je "zkvalitněna" tukem rostlinným.

Ani kvalita některých tůků zvaných máslo není nic oslnivého, je to nastavováno vodou!

Většina čokolády, prodávaných v našich obchodech, nejsou čokolády, ale čokoládové imitace plné levných náhražek. Mezi tyto náhražky patří karabový prášek, který se vyrábí ze svatojánského chleba, jímž se ve Středozemí krmí ovce a velbloudi.

České párky jsou dnes z většiny plněny sójou, moukou nebo separátem.

Co je to drůbeží separát?
Z kuřete se vyjmou prsa a stehna, která se prodají zvlášť. Zbytek - tedy kůže, kostra, hlavy i se zobáky, krky, pařáty a vnitřnostmi se rozmixují, přecedí, obarví na červeno a přidávají se do párků a klobás, v případě párků do 40,- Kč za 1kg tvoří se sójou, chemikáliemi, céčky atd.jejich hlavní složku. Kdo kupujete dražší párky a nemáte je přímo z nějaké malé porážky, nejásejte. Tyto molitanové masokostní moučky se dnes přidávají i do dražších párků. Jak jsme však byli ubezpečeni Informačním centrem bezpečnosti potravin, z tvrdého strojního oddělování při výrobě separátu (SOM - strojově oddělené maso) se získá velmi jemná masová pasta složená z částic menších než 1 mm, takže nehrozí žádná újma na zdraví. Akorát, že to žereme!

Pro zajímavost - separáty se vyráběly i dříve, sušily se a používaly se jako krmivo pro dobytek. Toto se vyrábí i dnes.Aby tento světle bledý šurvajs získal pěknou červenou barvu, narve se tam chemie. Pro potlačení nežádoucích pachů ze separátu samozřejmě existují různé chemické sajrajty.

Náhražkové prefabrikáty dnes pronikají i do takových výrobků, které vypadají navenek jako salámy či šunka.

Ani milovníci ryby nemusí být ušetřeni podvodu. Máte rádi kraba? Může se vám stát, že to maso deklarované jako krabí, je z tresek.

Do chleba se dnes přidávají pomleté zbytky starého chleba a pečiva, které se předtím neprodalo. Stroje tyto zbytky, (které se dříve dávaly prasatům nebo se prodávaly za nižší cenu jako krmný chleba pro domácí užitkové zvířectvo), semelou a směs je dále upravována. Přidají se speciální směsi s enzymy, pak se míchá těsto atd. atd. a na druhém konci vyjede upečený chleba. Nevadí, že obsahuje sezam nebo mák a nebo lněné semínko. Takové krásné ohnisko civilizačních chorob a alergií.Navíc se neustále snižuje podíl žitné mouky z dřívějších 45% na 20%. Rohlík neustále snižuje hmotnost, ale i obsah tuku, (který zajišťoval křupavost), až na polovinu. Z rohlíků se stává gumová hmota, která druhý den ztvrdne a chleba je bez chuti.

Různé bůčky a slanina je dnes vyráběna zejména z přerostlých polských prasat, která mají jinou strukturu masa, než prasata česká, která jsou více masitá a jejich bůčky obsahují více masa. Na polských bůčcích, které se k nám jako přebytky dováží je samé sádlo, ale nekupte to. Je to bílý a bílé maso je přece dietní!
Hovězí maso, které obchodníci kupují od jatek jako maso z krav za pár korun, je prodáváno jako kvalitní maso z mladých býčků.

Kečupy a hořčice nejsou hořčice, je to voda s moukou nebo se škrobem, ve které je s bídou 10% skutečného kečupu nebo skutečné hořčice. Dnes už se na některých "kečupech" vyskytuje na druhé straně malý název "kečupová " či "rajčatová omáčka." Tyto blivajzy se v regálech tváří jako kečupy, ale viděly rajčata leda tak z rychlíku.

Maso, zejména dovezené, je "nastavováno" vodou, která je do něho injekčně vpravována. Do některých masných výrobků je pro změnu zase injekčně vpravována levná sójová bílkovina. Konzervy obsahují blíže nespecifikovanou hmotu, která nemá s kousky dobrého masa, které jsme nacházeli v socialistických konzervách, nic společného. Landšmít, který se dřív vyráběl z masa a dal se nakrájený opéct nad ohněm, je dnes nedefinovatelný prejt z kůží a šlach slepený obarveným škrobem, který se vám buď po napíchnutí na klacek rozpadne nebo nad ohněm rozteče.Lečo s klobásou již dávno není ta dobrá zelenina s klobásou, ale to lečo vypadá, jako by už jednou prošlo žaludkem a ta "klobása" je sójová.

Hovězí a vepřové maso ve vlastní šťávě nezřídka obsahuje i polovinu rozmixovaných kuřecích kostí a kůží, které se dříve mlely v kafilérkách na masokostní moučky pro zvířata. Ty "kvalitnější" konzervy obsahují kůže, takže když tato pochoutka na talíři zchladne, lze ji úspěšně použít jako lepidlo.

Prošlé maso ze supermarketů je očišťováno octovou vodou, nakládáno do marinád a podáváno jako specialita k letnímu grilování.

Paštiky a pomazánky jsou nastavovány škrobem, moukou a drůbežími separáty.

Různé saláty jsou zakonzervovány tak, aby vydržely, ale skutečnou majonézu viděly leda tak z rychlíku.

Dorty a dezerty jsou vyráběny z náhražek, stejně jako různé oplatky a tyčinky.
Sirupy nejsou vyráběny z ovoce, ale jedná se o vodu z cukrem, ve které je ovocná příchuť.

A české pivo se povětšinou změnilo europatoky univerzální chuti vyrobené v systému CKT/HGB, který "přeskakuje" klasické zrání a dokvašování v ležáckém sudu. Univerzální bývají i následky požití těchto chemikálií - rektální zvracení čili sračka. Skalní pivaři dnes přecházejí na 11°° pivo, které má aspoň trochu úroveň dřívější desítky.

Některá šumivá vína se nedělají tradičním zráním, ale vyrábí se jako sifón. Víno, které má úroveň vín krabicových, se nasytí CO2 a prodává se v regále jako "šampáňo." Vzadu na vinětě se lidé s dobrým zrakem mohou dočíst, že se jedná o perlivé víno."
O nelegálním pančování tvrdého alkoholu raději už nemluvě...

A dalo by se pokračovat...

Pokud si někdo myslí, že když si koupí dražší výrobek, či dokonce výrobek značkový, že je zaručena vyšší kvalita, je na omylu. I značkové výrobky, prodávané v rámci celé Evropy, jsou v Česku vyráběné z náhražkových surovin.

Zmrzlina Magnum, která stojí stejně v Česku i Španělsku, se v EU vyrábí z mléka, v Česku z levnějších rostlinných tuků.Takových a různých dalších šmejdů žereme stále více a více, ale nezoufejme, bude hůř. Podíl výrobků se stále vyšším obsahem náhražek bude růst.

Takové chuťovky, jako např. "dietní" drůbeží hamburgry, které se skládají z poloviny z drůbežího separátu a z druhé poloviny z vepřových kůží, jsou jen začátkem dalších inovací. Složení výrobků, které se uvádí na jejich obalech, bude psáno stále menšími a menšími písmeny, aby si ho už nemohli přečíst ani ti, co mají zrak v pořádku. Čekají nás doby, kdy budeme doslova "žrát" takové potraviny, jaké známe z francouzského filmu Křidýlko nebo stehýnko, přičemž autoři se budou inspirovat českým filmem "Návštěvníci,, kteří jedli Amarouny.

Zatím jíme potraviny, které vypadají jako tradiční, ovšem jejich náplň je "božská" (jen Bůh ví, co v tom je!).

Samozřejmě, že se dají koupit i dobré potraviny.
Párky, které obsahují maso, jogurty bez želatin a škrobů, křupavé rohlíky, co vydrží do příštího dne, kečupy z rajčat apod. Je to však luxus! Ano, to co bylo za socialismu standardem a normou je dnes luxusem. Stát bohužel dělá v dnešní době na lidech určitou formu podvodu, týkající se jejich spotřebního koše, potažmo životní úrovně. U potravin se sice vychází z jejich hmotnosti, nikoliv však kvality. V Německu si takový bordel výrobci dělat nedovolí. I levné výrobky tam mají svoji úroveň, např. nejlevnější špekáček za 1,45 euro obsahuje 70% masa, v Česku za stejnou cenu koupíte "špekáček," který obsahuje pouze 27% masa.
Česko se v posledních letech stalo popelnicí či odpadkovým košem Evropy."

Máte ještě na něco chuť???
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natty Natty | Web | 18. července 2013 v 6:50 | Reagovat

Nemám, po přečtení vím, že co si doma uvařím, upeču a "ulovím", je přece jen nej... :-D Pěkný den.

2 Zuzana Zuzana | 18. července 2013 v 7:02 | Reagovat

Také se snažím živit rodinu z domácích surovin a kupujeme jen to nezbytné. Dají se sehnat kvalitní suroviny, ale je to znát na ceně. Tak si raději koupíme méně kvalitního a vychutnáme si to. Naučila jsem se nosit si jídlo do práce a beru si z domu i lahev s čistou vodou. Hezké léto. Zuzana

3 Radka* Radka* | E-mail | Web | 18. července 2013 v 7:13 | Reagovat

Většinu toho, co bylo vyjmenované nekupuji, než tyhle s prominutím sr..ky, tak to mi stačí chleba s máslem. Chleba z malé regionální pekárny a pravé máslo, žádný rostlinné mazadlo. V jednoduchosti je krása, navíc po levných potravinách se rychle nabírá. Úplně se tomu asi vyhnout nejde, ale snažím se sledovat, co potraviny obsahují. Jedy jako aspartam a modifikovaný škrob mi domů nesmějí, ovšem najděte např. majonézu bez škrobu, žádná taková není:-(.  Užitečné jsou spotřebitelské testy. Díky za článek, je dobré být v obraze :-)

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 8:16 | Reagovat

[1]: Doma je doma, ale ne vždy má člověk čas si doma všechno připravit. :-)

5 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 8:19 | Reagovat

[2]: Taky nejraději piju vodu z kohoutku. Máme dobrou z přehrady, o které říkají, že je vhodná i pro kojence. :-)

6 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 8:21 | Reagovat

[3]: Treba nakonec drobní výrobci budou mít zelenou. :-)

7 MirekČ MirekČ | Web | 18. července 2013 v 8:24 | Reagovat

Tak emulze na chlazení a mazání obrobku při frézování nebo soustružení mě fakt dostala. :-D Doufám, že se právě vyhýbám všem těm svinstvům. Děláme Vepřovou huspeninu, neboli sulc. ;-) Také jsem začal pít vodu z kohoutku, máme u nás pramenitou, takže totéž nebo ještě lepší než je ta v PET lahvích.

8 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 8:28 | Reagovat

[7]:A kdo ví, co ještě nevíme... :-x

9 Jarka Jarka | Web | 18. července 2013 v 9:15 | Reagovat

S tím masem plným vody je to pravda, říká se mu křehčené, ale ono se vodou a solí napichuje maso veškeré, třeba takové uzené, ze kterého se uvaří i výborná polévka, aby člověk pohledal. 8-O Prý se za to můžeme sami. Prý jde český zákazník hlavně po ceně a kvalita je mu fuk. No, já teda nevím! ???

10 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 9:18 | Reagovat

[9]: Nechutné! Ale když není dost peněz... :-(

11 Helena Helena | Web | 18. července 2013 v 11:40 | Reagovat

Jo,řezníci prodávají vodu a pekaři vzduch.Intuice,taky mi přišel mail,ale úplně s něčím jiným.Taky se chystám zveřejnit. ;-)
To,co se tady píše o masu,je nechutné.Maso jíme,ale kupujeme tady ve vsi u řezníka.Doufejme,že má vše v pořádku. 8-)Já kdysi nemohla projít okolo jatek,které byly u nás v Těšíně.
A dodnes mám tu zvláštní pachut´ v nose,a objevila jsem ji u levného pepře,který má takovou barvu,jak pomleté vepřové kůže - samozřejmě tam musí přijít i něco pepře,ale tento pepř jsem přestala kupovat.Raději si připlatím a dám méně. ;-)

12 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 12:20 | Reagovat

[11]:  Sama u sebe vidím, že všeho jím daleko méně než dříve. A proto si i více dopravam dražšího, než dříve. :-)

13 danielinama danielinama | 18. července 2013 v 13:16 | Reagovat

Máš pravdu je to hrozné, jenže co má v dnešní době člověk jíst... něčemu se vyhnout dá, něčemu zase až tak ne.

14 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 13:21 | Reagovat

[13]: Je to těžké, dříve bylo vše zdravé. :-(

15 Miloslava Miloslava | Web | 18. července 2013 v 17:31 | Reagovat

Ahojky,já si raději takové věci ani snad nečtu,ale párky nekupuji,ty mě nechutnají již dávno.Myslím,že bylo dříve lepší jak jogurty nebo jiné věci,ale to bylo dříve a hlavně se snad ani o tom NEPSALO NIKDE.Měj se fajn,já se pomalu vracím do svých kolejí,ono mě nic jiného nezbyde. :-(  :-(

16 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 18:21 | Reagovat

[15]: Člověk si to čas od času může připomenout. Ale hroutit bychom se neměli. Mej se hezky. :-)

17 pizlik1 pizlik1 | Web | 18. července 2013 v 18:23 | Reagovat

Raději nic takového nečíst. :-)

18 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 18:28 | Reagovat

[17]:Někdy je to lepší. :-D

19 Kitty Kitty | E-mail | Web | 18. července 2013 v 23:02 | Reagovat

Ze všech stran se dnes slítají takový zprávy. Jím už, že musím. A na co vidím. Na dědině to jde, anebo se musí vypěstovat rukama, protože do obchodů je daleko...
Bůček = bílý dietní masiko: pousmála sem se... :-P

20 Blanka Blanka | Web | 18. července 2013 v 23:03 | Reagovat

Ve finále člověk vlastně vůbec netuší,co sní a vypije.Jak z toho ven?
Přece si nemůžem všechno vypěstovat a ulovit sami ;-)

21 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 23:19 | Reagovat

[19]: Každý si to nemuze vypěstovat sám, i když je na vsi. ;-)

22 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. července 2013 v 23:20 | Reagovat

[20]: Jak z toho, nevím, je to smutné. :-(

23 Latryna Latryna | Web | 19. července 2013 v 5:09 | Reagovat

Je to hrozné a bohužiaľ pravda, predáva sa samá (s prepáčením) sračka, okrádajú nás všade kde sa len dá. Ale ešte horšie bude tak za 50 rokov. To sa zrejme už nebude dať kúpiť nikde a nič poctivé. Ľudstvo je premnožené, dôchodcov veľa a tak to treba riadene zredukovať ... :-(

24 Intuice Intuice | E-mail | Web | 19. července 2013 v 9:07 | Reagovat

[23]: Všude jde nejprve JEN o peníze. :-(

25 Janinka Janinka | E-mail | Web | 19. července 2013 v 20:03 | Reagovat

S tou popelnicí Evropy je to pravda. Ovšem to, co do sebe narveme, taky záleží hodně na nás samotných. Pravda, etikety na obalech můžou dnes i kecat, ale většinou se ještě drží pravdy. A tak stačí jen pečlivě číst. Mám svoje děti moc ráda na to, abych nečetla :-).

26 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 19. července 2013 v 23:38 | Reagovat

Je to fakt strašný, člověk aby se vůbec bál něco si koupit. Kdysi jsme pěstovali houf zvířátek k domácímu spapání, časem jsme zůstali sami dva a tak se zvířátka likvidovala a dnes , snažíme se opět si něco chovat doma. Pečeme si chleba. Mléko bereme přímo od krávy, sýry si děláme,  jogurty, prostě všechno co jde doma stvořit. Šťávu jsem nekoupila už v obchodě celé roky. Je to strašné a nejhorší je, že se tím svinstvem krmí děti. Všelijaká hnusná pitíčka a sladké blafy, které dávají rodiče dětem třeba k svačince.. brumík a jemu podobné. Když byl kluk malý a začínala jsem ho krmit polívčičkou, každý den jsem uvařila čerstvou, dnes maminky koupí nějaký hotový chemický blaf. Přesnídávky , oblíbené nejen u dětí, ale i rodičů, taky jsem tvořila doma a před nedávnem jsem měla chuť a tak jsem si jednu koupila. Byla přivezena minimálně z Marsu podle té ceny a chuť, fuj tajbl, to nemělo nic společného s tou naší domácí, však to ani slepice nežrali. A fakt by se mohlo jít dál a dál. Zrušila bych asi všechny tyhle velké řetězce, protože ti vozí největší svinstvo a lákají svými cenovými nabídkami. Hodně lidí nadává na minulou dobu, ale dělala jsem v potravinářství a takové tvrdé normy teda dnes určitě nejsou, když jíme takový hnus.

27 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. července 2013 v 16:31 | Reagovat

[25]: Taky se snažím číst. Říká se, že vyrobená potravina by neměla obsahovat více než 5 položek.

28 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. července 2013 v 16:35 | Reagovat

[26]: Jak píše nahoře Jarka. Záleží na nás samotných, co kupujeme a jíme.

29 signoraa signoraa | Web | 20. července 2013 v 23:11 | Reagovat

Já už tohle četla a vím, jaké "hnoje" se prodávají a co se u nás jí. Hlavní kritérium je, aby to bylo levné a tudíž prodejné. Spoustu věcí jsem přestala kupovat, některé bohužel koupit musím. Pokud žila maminka a já za ní pravidelně jezdila, nakupovala jsem hodně potravin v Německu a pak jsem mohla porovnat kvalitu másla, mléka či sýrů. Ted' už jezdím do rodiště jen sporadicky, jezdit na nákupy tam, se už nevyplácí.
Ale štve mě to!

30 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. července 2013 v 23:21 | Reagovat

[29]: Cena zboží asi dnes ještě hodně rozhoduje, o tom není pochyb. A soustu věcí člověk neví nebo je to napsáno malilinkatým (a i pro mne) nečitelným písmem. ;-)

31 signoraa signoraa | Web | 20. července 2013 v 23:36 | Reagovat

[30]: Nosím v kabelce lupu a tím občas vytáčím personál prodejen. Ta malá písmenka mě také rozčilují. Nedávno chtěla Sára nějaké bonbóny, vybrala si pytlík a já vytáhla lupu. Zahrály jsme v Kauflandu báječnou etudu. Dítě něco chce, babička je bio, chemii kupovat nebudeme. Kolem nás prošla minimálně polovina personálu, nakonec jsme jí místo bonbónů s "éčky" koupila dvě předražená jablka. :-D
Vypadá to trochu humorně, ale opravdu je to někdy o zdraví, co se v obchodech objevuje. Speciálně u uzenin, které kupuju fakt minimálně, tahám lupu pravidelně, abych se podívala, jaký je tam podíl masa. Někdy je to hodně překvapivé zjištění.

32 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. července 2013 v 23:42 | Reagovat

[31]: Lupu do obchodu nosím také vždy! A je mi jedno, co si kdo myslí. Pokud mám s sebou "dobrého čtenáře", využívám pochopitelně jeho. ;-)

33 V V | E-mail | 21. července 2013 v 14:12 | Reagovat

Nemám. Mě osobně přešla chuť na cokoliv.
Hlavně mě "dostaly" "salámy", které se jen jako salámy tedy tváří!

34 Vendy Vendy | Web | 21. července 2013 v 22:18 | Reagovat

To mě právě nejvíc štve, že se někdo ohání tvrzením, že co bychom chtěli za pár korun - ale přitom koupíš šunt i za cenu, kde už předpokládáš kvalitnější potravu. Když koupím výrobní salám za pětačtyřicet korun na kilo, vím, že tam masa nebude ani za nehet. Ale když koupím šunkovej za sto dvacet, chtěla bych věřit, že je tam i nějaký podíl masa a ten zbytek že není hnus.
Mimochodem, včera jsem po dlouhé době ochutnala trvanlivé mléko (které kupuji kočkám a maximálně z něho dělám puding) a to teda byl hnus, jak píšeš, chladivá emulze na obráběcí stroje. Nikdy nebylo nic moc, ale tentokrát to byl utrejch. Takže se přeondím na čerstvá mléka a budu doufat, že mají něco s mlékem společná. :-!

35 Vendy Vendy | 21. července 2013 v 22:20 | Reagovat

[29]:Nejhorší je, že v Německu prý koupíš kvalitnější potraviny než u nás, za nižší cenu než u nás.
Otázka je, proč to tam jde a tady nejde?
Za tím smrdí peníze a rozežranost manažerů, kteří vymýšlej asi tady ty úsporný metody.

36 Vendy Vendy | 21. července 2013 v 22:21 | Reagovat

P.S. četla jsem 1984 a říkala si, jak ti lidi tam žerou takový svinstov, jak z toho můžou žít. A nejhorší je, že to svinstvo se začíná zabydlovat i u nás. (Společně s dalšími atributy, jako mediální masáže a bulvární zábava pro plebs)

37 Vendy Vendy | 21. července 2013 v 22:25 | Reagovat

[34]:P.P.S. akorát že to odporný mléko nestálo 8,50, ale 16,90. Takže v ceně to asi fakt nebude a mám obavy, že i kdyby stálo 25 korun, pořád to bude stejnej hnus, jen výrobci vydělají o dalších sedm korun víc za litr. (nebo obchodníci). :-x  :-!  :-|

38 Kosáček Kosáček | E-mail | Web | 21. července 2013 v 22:39 | Reagovat

[28]: Je to pravda, záleží jen na nás.

39 Intuice Intuice | E-mail | Web | 22. července 2013 v 8:48 | Reagovat

[33]: Taky mne přechází chutě, ale co pak jíst?!

40 Intuice Intuice | E-mail | Web | 22. července 2013 v 8:50 | Reagovat

[34]: V levných potravinách asi nenajdeme to, co by tam mělo být. Chce to hodně číst.

41 Vendy Vendy | 22. července 2013 v 23:08 | Reagovat

V levných potravinách ani nehledám, salámy typu Junior kupuji už je pro kočky (i když dřív jsme to normálně jedli, asi proto, že byl jedlý.) Ale vadí mi, že si koupím špekáček skro za stovku a když ho opeču, ani se nenaježí, jako by byl celý z mouky. A mléčnej hnus za skoro 17 korun taky nepovažuju za nejlevnější.
Takže se můžeme dočkat doby, kdy budem kupovat drahé potraviny v dobré víře, že jde o kvalitu, ale ony to budou stejné šmejdy jako ty o polovinu lacinější, a to se mi právě nelíbí.
Naštěstí se dá pořád koupit něco jedlého a mám dojem, že drobní obchodníci a dodavatelé se tímto můžou dostat zase nahoru. 8-)

42 Intuice Intuice | E-mail | Web | 22. července 2013 v 23:10 | Reagovat

[41]: V první řadě jde obchodníkům "jen" o peníze. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama